news 1

Переважна більшість трудових мігрантів в Литві - українці. У 2017 році трудові візи були видані 34 500 іноземцям, з них приблизно 20 000 - громадяни України.Переважна більшість трудових мігрантів в Литві - українці. У 2017 році трудові візи були видані 34 500 іноземцям, з них приблизно 20 000 - громадяни України.

Про це повідомляє Delfi з посиланням на Департамент міграції, пише «Слово і Діло».

У 2016 році в Литву на роботу прибули 18 000 осіб, з них приблизно 10 000 - українці.

За словами експертів, в Литві українців приваблюють вища зарплата і спрощені умови для працевлаштування. Аналітики кажуть, що трудова імміграція в Литву неминуча через еміграцію громадян Литви та нестачу кваліфікованих фахівців. Критики при цьому впевнені, що дешева робоча сила з України зупинить зростання зарплат жителів країни.

Найчастіше українці влаштовуються на місця водіїв вантажного транспорту далекого прямування, бетонників, мулярів, фахівців з опоряджувальних робіт, монтажників корпусів кораблів, зварювальників.

Бізнесмени стверджують, що найбільше турбот доставляє довгий розгляд заяв про видачу віз і посвідчення на проживання. У департаменті міграції кажуть, що зі зростанням трудової міграції їм не вистачає співробітників для того, щоб розглядати заяви вчасно.

Нагадаємо, Польща вводить платні дозволи на роботу.
Раніше повідомлялося, що Польща збільшить кількість робочих віз для українців.

Джерело: «Слово і Діло» аналітичний портал